25 października 2023 r. w Domu Kultury w Górze odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Artystyczny pn. „Rytmy z różnych stron świata” dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu górowskiego. Organizatorem było Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Współorganizatorem DK w Górze.

Przegląd został przygotowany przez Powiatowy Zespół Nauczycieli Edukacji Elementarnej – sieci współpracy i samokształcenia, który aktywnie działa przy Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Górze pod kierownictwem Doroty Izdebskiej - nauczyciela-doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego.

Wśród zaproszonych gości obecna była Katarzyna Antolak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze, Magdalena Głuszko Zastępca Burmistrza Góry dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodziny występujących dzieci.

W imprezie wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki z następujących placówek:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze,

Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze,

Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze,

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie,

Szkoła Podstawowa w Irządzach,

Przedszkole Samorządowe w Wąsoszu,

Przedszkole Publiczne nr 3 w Górze,

Zespół: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Sicinach

Zespół: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Niechlowie.

Wystąpiło 340 małych artystów, których przygotowało 22 nauczycieli.

Było barwnie, energetycznie i tanecznie. Na scenie, przepięknie udekorowanej na tę okazję pojawiły się wykonania ukazujące kulturę artystyczną z różnych zakątków świata. Były układy taneczne do utworów pochodzących z Hiszpanii, Kenii, Węgier, Polski, Meksyku i wielu odległych miejsc. Dzieci z wdziękiem prezentowały swoje artystyczne umiejętności przy dźwiękach rytmicznej muzyki. Na podkreślenie zasługują piękne stroje dostosowane do utworów, w których występowały maluchy. Każda grupa biorąca udział w przeglądzie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodkie co nieco, które ufundował Powiat Górowski.

Nauczyciele przygotowujący dzieci do przeglądu odebrali z rąk dyrektora PCDNiPP-P w Górze Bernarda Bazylewicza dyplomy podziękowania oraz niespodziankę w postaci piłeczek antystresowych, których sponsorem był przedstawiciel Wydawnictwa MAC Edukacja - Emil Piwowarczyk.

XVIII Powiatowy Przegląd Artystyczny był dla dzieci możliwością pokazania swoich talentów, a dla nauczycieli niecodzienną formą dzielenia się wiedza i doświadczeniem.

Dziękujemy małym artystom i ich nauczycielom, gościom, sponsorom i osobom które pomogły w organizacji tego wydarzenia. Było pięknie.