Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

W Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuowana jest druga edycja Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Ze względu na rosnące potrzeby oraz  bardzo duże zainteresowanie wsparciem rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi Powiat Górowski wystąpił o dodatkowe środki finansowe na realizację Programu. Ministerstwo Edukacji i Nauki pozytywnie rozpatrzyło wniosek, w związku z tym zwiększono  dofinasowanie na lata 2023-2026 o kwotę 407 550 zł, która zostanie przeznaczona na realizację dodatkowych 3 800 godzin zajęć. Łącznie w latach 2022-2026 sfinansowanych będzie 15 650 godzin zajęć specjalistycznych na łączną kwotę 1 651 980 zł. W ramach tego Programu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Górze realizuje zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na terenie powiatu górowskiego.

Działania skierowane są do rodzin z dziećmi od chwili wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do trzeciego roku życia w zakresie:

  • udzielania rodzicom specjalistycznej informacji dotyczących problemów rozwojowych dziecka,
  • ustalenia poziomu rozwoju i funkcjonowania oraz potrzeb rodziny,
  • wskazywania rodzicom właściwych form kompleksowej pomocy, możliwości wsparcia oraz jednostek udzielających pomocy,
  • zapewnienia pomocy psychologa, pedagoga oraz logopedy,
  • zapewnienia pomocy innych specjalistów oprócz pracowników Poradni, którzy realizują zajęcia m. in. z zakresu fizjoterapii, integracji sensorycznej czy hipoterapii.

 

Wszystkie rodziny zainteresowane wsparciem prosimy o kontakt z koordynatorem Programu wicedyrektorem PCDNiPP-P w Górze Roksaną Stec-Turowską, pod numerem telefonu: 65-543 33 64.

 

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iod@powiatgora.pl