W dniach 23- 27 października br. odbyły się DNI PRACODAWCÓW 2023 organizowane  w ramach Europejskiego Roku Umiejętności 2023 i Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Powiatowy Urząd Pracy w Górze aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu poprzez organizację:

• Dni Otwartych dla Pracodawców w ramach których przekazano przedsiębiorcom i pracodawcom informację o sytuacji na rynku pracy, działaniach podejmowanych przez Urząd Pracy na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy, działaniach wspierających tworzenie nowych miejsc pracy oraz o możliwości pozyskania dofinansowania do kosztów podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych pracodawców i pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
    Pracownicy PUP byli dostępni dla pracodawców i przedsiębiorców również w godzinach popołudniowych codziennie do godziny 17.00;
  • Badania ankietowego klientów PUP, którego celem było określenie zakresu potencjalnej współpracy z lokalnymi pracodawcami poprzez uwzględnienie zapotrzebowania na oferowane przez Urząd usługi i instrumenty rynku pracy a także określenie zapotrzebowania pracodawców na podnoszenie lub uzupełnianie kwalifikacji swoich oraz zatrudnionych pracowników. Badanie posłuży również stworzeniu listy zawodów poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.
    Natomiast celem badania wśród osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w tutejszym PUP było określenie potrzeb i oczekiwań tych osób w zakresie zarówno zatrudnienia, aktywizacji zawodowej jak i uzupełniania lub zmiany kwalifikacji zawodowych.