W dniu 8 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Górowskim. Zgodnie z  zarządzeniem Starosty Górowskiego Nr 40/2023 z dnia 16 października 2023 r. w skład Rady weszli Iwona Stankiewicz, Jadwiga Wojciechowska, Florian Polowy, Paweł Walkowiak oraz Dariusz Wysokiński.

Spotkanie otworzyła Starosta Górowski Pani Urszula Szmydyńska. Po powitaniu wszyscy obecni członkowie nowej Rady otrzymali powołania upoważniające do udziału w posiedzeniach Rady.

Rada działa na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003 w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych. Do zakresu działania Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych należy inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów a także opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu Górowskiego pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych mogły zgłaszać  działające na terenie Powiatu Górowskiego organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiat i gminy). Każdy uprawniony podmiot mógł zgłosić jednego kandydata na członka Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych będzie się składać z 5 osób. Kadencja Rady będzie trwała 4 lata .