Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz były dziś gospodarzami uroczystości na Placu Bolesława Chrobrego w Górze. 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości.

Uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Polski, po którym Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto przedstawił historię ustanowienia Święta Niepodległości oraz nazwiska zasłużonych Polaków związanych z tym wydarzeniem. Następnie samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele partii politycznych, organizacji, instytucji powiatowych i gminnych, służby mundurowe, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy złożyli pod Pomnikiem Wolności kwiaty oraz znicze. Uroczystość odbyła się w bardzo podniosłej, patriotycznej atmosferze i słonecznej pogodzie.