Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu odbyły się zajęcia otwarte poświęcone temu wydarzeniu. W tym roku Święto Niepodległości uczczono nie tylko  pięknymi występami- piosenkami i wierszem, ale także innymi działaniami. Wspólnie szukano odpowiedzi na ważne pytania: Czy każdy z nas może być patriotą? Co znaczy być patriotą dzisiaj? Padło wiele trafnych i ważnych odpowiedzi: Patriotą może być każdy! Patriota szanuje ojczystą przyrodę!  Patriota mówi pięknym językiem polskim! Patriota zna swoją ojczyznę, jej historię, przyrodę, ustrój, bohaterów … Patriotami uczymy się być!

Ta nauka przyszła po chwili, dzięki prezentacji zebrani dowiedzieli się lub utrwalili najważniejsze wiadomości o Polsce. Przydały się wkrótce w „Patriotycznym kole fortuny”. Rozgrywki poprzedziły zajęcia stolikowe, na ławkach pojawiały się pokolorowane sylwetki wielkich Polaków i osobliwości naszej ojczyzny, rozkodowane karty pracy z godłem państwowym i napisem Polska. Walka w kole fortuny była zacięta, dlatego nagrodami zostały obdarowane wszystkie drużyny.  Spotkanie przygotowały Elżbieta Kochańczyk, Wiesława Stuczyk i Katarzyna Kowaluk