Była to już IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej - Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze akcja została przeprowadzona pod autorką, wewnętrzną nazwą -“Czytam z klasą” aby zrealizować ją w określony, choć niejednoznaczny, sposób.

24 października, głównie na lekcjach wychowawczych, książka stała się nieodłącznym atrybutem każdego ucznia i nauczyciela. Nie były to jednak podręczniki, a książki różnych gatunków począwszy od literatury pięknej poprzez pozycje psychologiczne, kryminały i fantazy a na komiksach skończywszy. Czytano z klasą i z klasą:) Był też czas na zaprezentowanie swojej ulubionej, czy też ostatnio przeczytanej książki. Wszystko to po to by promować czytelnictwo, by przypominać o tej znanej wszystkim nam prawdzie, że czytanie jest ważne, że rozwija, uwrażliwia, uczy, uspokaja i, co najważniejsze, daje niesamowitą przyjemność.