Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Lena Panek, Mikołaj Gęsiecki i Joanna Paterek, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górze laureatami Międzynarodowego konkursu pt. "W duchu Strzeleckiego".

Konkurs "W duchu Strzeleckiego", którego organizatorem była Organizacja Kościuszko Heritage Inc. z siedzibą w Sydney, wespół z Ambasadą RP w Canberze, Polską Fundacją Kościuszkowską w Warszawie, Biblioteką Raczyńskich w Poznaniu, Komitetem Kopca Kościuszki w Krakowie i Federacją Organizacji Polskich w Nowej Południowej Walii zorganizowało międzynarodowy konkurs w kategoriach muzyki, poezji i sztuk plastycznych z okazji 150 rocznicy śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Był częścią obchodów Roku Strzeleckiego i miał na celu uhonorowanie dokonań tego wybitnego polskiego podróżnika. W konkursie wzięło udział wiele szkół i uczniów z krajów na całym świecie.
Cieszy nas ogromnie, że 14- osobowe jury pod przewodnictwem dr Marka Leszka Krześniaka, Prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej w Warszawie postanowiło przyznać pierwsze miejsce w kategorii poezji uczennicy Lenie Panek, drugie miejsce Mikołajowi Gęsieckiemu oraz wyróżnienie w kategorii sztuk pięknych Joannie Paterek.
Serdecznie gratulujemy!!! Opiekunem laureatów była Joanna Botwin.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iod@powiatgora.pl