22 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Górze odbyły się trzy egzaminy dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego, zatrudnionych w szkołach, dla których Powiat Górowski jest organem prowadzącym.

Uchwałą Zarządu Powiatu Górowskiego powołany został skład komisji egzaminacyjnej, której Przewodniczącą była Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Antolak. W pracach komisji uczestniczyli także: przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły i placówki oświatowej oraz eksperci MEN ds. awansu zawodowego.

Egzaminy rozpoczęły się o godz. 10.00. Komisję oceniającą dorobek nauczycieli przywitała Starosta Górowski Urszula Szmydyńska życząc przyjemnej pracy, a egzaminowanym nauczycielom powodzenia. Następnie Komisja przystąpiła do prac, zaczynając od analizy formalnej dokumentów. Następnie przystąpiono do egzaminu, w trakcie którego nauczyciele prezentowali swój dorobek zawodowy za okres stażu, swoją wiedzę i umiejętności oraz odpowiadali na pytania członków komisji. Do egzaminu przystąpiły 3 nauczycielki: Katarzyna Wróbel – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze, Mariola Ostropolska - Lis – Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego  w Górze i Patrycja Całujek – Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju zawodowego.