14 grudnia 2023 r. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha podpisali umowę na realizację zadania: Remont drogi powiatowej nr 1083D, o przebiegu Kłoda Górowska-Ślubów-Wąsosz. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” Gostyń Sp. z o.o.

W ramach zadania przewiduje się, głównie na terenie Gminy Wąsosz, roboty rozbiórkowe starej podbudowy i wykonanie nowej podbudowy z kruszywa łamanego i betonu wraz z nową nawierzchnią warstwy wiążącej i ścieralnej oraz odtworzenie poboczy. Wartość zamówienia wynosi 1 688 113,50 zł, które finansowane jest w wysokości  po 50% ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ze środków Powiatu Górowskiego.