Z inicjatywy księdza Tomasza Głodowicza odbyły się warsztaty świąteczne integrujące społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu z uczniami Zespołu Szkół w Wąsoszu. W jadalni, w miłej, świątecznej atmosferze młodzi mieli okazję poznać się, porozmawiać na temat swoich zainteresowań, jednocześnie dekorując pierniki przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Następnie z nieskrywaną radością wykonywane były kolędy i pastorałki.

album

Uczniowie mogli też zmierzyć się z nowym wyzwaniem – własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe techniką makramy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przełamania lęków i obaw przed innymi, ale przede wszystkim do integracji środowiska lokalnego. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania oraz pomysłodawcom – nauczycielom Zespołu Szkół w Wąsoszu.