Starosta Górowski apeluje do wszystkich urzędów gmin, jednostek organizacyjnych, służb i straży z terenu powiatu o podejmowanie wszelkich niezbędnych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom bezdomnym, z niepełnosprawnościami, samotnym, w podeszłym wieku oraz innym wymagającym opieki osoby drugiej, w związku z trwającym okresem niskich temperatur. Przede wszystkim istotne jest właściwe skoordynowanie na poziomie gminy działań jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i służb porządkowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, aby los osób najbardziej potrzebujących pomocy nie był nam obojętny.

Informator ,,Jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim'' - zima 2023/2024