Poradnia psychologiczno-pedagogiczna, działająca w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, rozszerzyła możliwości diagnozy o nowe narzędzie - ADOS 2.

ADOS (Autism Diagnostic Observation Schedule) to wysoko cenione narzędzie diagnostyczne, które odgrywa kluczową rolę w identyfikacji i ocenie zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Obecnie to najbardziej wiarygodne i uniwersalne narzędzie. Określa stopień nasilenia cech spektrum autyzmu. Badanie polega na podejmowaniu różnych interakcji z dzieckiem, w formie zabaw i dialogów, według ściśle przestrzeganego scenariusza.

Test ADOS-2 pozwala jednoznacznie rozpoznać spektrum zaburzeń autystycznych u dzieci i dorosłych. Diagnoza jest możliwa już od 12 miesiąca życia. Zastosowanie testu na terenie poradni zwiększy dostępność diagnozy dzieci i młodzieży Powiatu Górowskiego, usprawni proces diagnostyczny oraz umożliwi właściwe ukierunkowanie terapii.

Serdecznie zachęcamy rodziców i opiekunów do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji ☎️ 65 544 12 77

Rzetelna diagnoza to najważniejszy krok w kierunku zrozumienia trudności dziecka oraz udzielenia skutecznej pomocy.