Zarząd Powiatu Górowskiego przedłużył umowę najmu pomieszczenia numer 9 w budynku Powiatu przy ul. Armii Polskiej 8 w Górze, do dnia 31 grudnia 2025 r.  na prowadzenie badań USG.

• SONOMEDICA Maciej Sołtysik, Stanisław Supplitt

- uruchomiono sieć nowoczesnych gabinetów z dostępem do szerokiego spektrum badań USG: jamy brzusznej i miednicy, układu moczowego, ślinianek, węzłów chłonnych (jeden obszar), tarczycy, szyi, moszny, stawu, mięśni/ścięgien, piersi, bioderek niemowlęcych, Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, Doppler tętnic kończyn dolnych, Doppler żył kończyn dolnych, Doppler tętnic trzewnych, Doppler tętnic nerkowych. Skorzystać z możliwości badania USG można nie tylko w jednym ze stacjonarnych gabinetów, ale także umówić termin badania w dogodnych warunkach własnego domu. Spółka w ten sposób wychodzi naprzeciw pacjentom przewlekle leżącym, tym których stan zdrowia uniemożliwia sprawne poruszanie się oraz wszystkim, którzy preferują domowy komfort  podczas badania.

Usługi USG świadczą już nie tylko prywatnie ale i na NFZ poprzez skierowanie z dwóch przychodni: Przychodnia Medycyny Rodzinnej Skarbowa z Leszna oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Elmed" Praktyka Lekarza Rodzinnego Lekarze nadal prowadzą rozmowy odnośnie pozyskania kolejnych porozumień tak aby dotrzeć do jak największej liczby pacjentów.