Warsztaty malarskie dla nauczycieli naszego powiatu realizowano 15 i 23 stycznia 2024 r. w PCDNiPP-P w Górze pod kierunkiem konsultantki edukacji artystycznej - Grażyny Onichimowskiej.

Tematem zajęć były martwe natury z kwiatami, owocami, naczyniami, pejzaże, kompozycje dekoracyjne z wykorzystaniem motywów roślinnych oraz abstrakcje. Każdy uczestnik zaprojektował według własnej koncepcji pracę z uwzględnieniem wybranej przez siebie techniki oraz zrealizował projekt z wykorzystaniem zasad malowania na jedwabiu, malarstwa akrylowego na płótnie lub techniką - dot painting. Niezależnie jaką technikę nauczyciel wybrał, to miał możliwość wzbogacić swój warsztat malarski w zakresie kompozycji, technik malarskich, sposobu mieszania barw i nakładania farb. Dzięki indywidualnemu podejściu i konsultacjom, efekty działań twórczych zaskakiwały samych autorów. Zajęcia były formą atrakcyjnego sposobu spędzania czasu a także źródłem radości i pięknych przeżyć. Stały się początkiem własnej drogi twórczej, nowym hobby, pasją którą mogą rozwijać i kontynuować.

Grażyna Onichimowska