We wtorkowy poranek 16.01.2024 r. w PCDNiPP-P w Górze odbyły się warsztaty plastyczne „Inspiracje plastyczne - oryginalny pojemnik na biurko” dla uczniów szkół podstawowych powiatu górowskiego, którzy pod okiem Grażyny Onichimowskiej- konsultantki edukacji artystycznej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Górze  i  Jolanty Hanusiak – Cebenko – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 3, wykonały oryginalne pojemniki na biurko.

Z przygotowanych przez organizatora materiałów, uczestnicy stworzyli piękne i niepowtarzalne pojemniki na biurko. Powstały przeurocze pieski, kotki, motylki, syrenki, misie itp. Wykorzystano w tym celu  różnorodne pomoce dydaktyczne sprzyjające przestrzeganiu przez dzieci ustalonych reguł. Warsztaty tego typu, to  nie tylko mile i kreatywnie spędzony czas, ale również możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych i ogrom pozytywnych emocji.  To także możliwość rozwijania zdolności i cech osobowościowych, przydatnych później w szkole i w dorosłym życiu. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały nagrody niespodzianki w formie odlewów gipsowych, które posłużą im do dalszych twórczych działań.
Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie, miło spędzony czas i mnóstwo inspiracji do innych zabaw plastyczno-technicznych.