Wstępnie podsumowano już zbiórki sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działające w powiecie górowskim. W tegorocznej akcji, której celem było zebranie środków na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, udało się zebrać 115 112,42 zł.

Motto akcji „Tu wszystko gra OK!” skupiło wolontariuszy, licytujących oraz mieszkańców w trzech sztabach zlokalizowanych w gminie Góra, wspólnie z gminą Jemielno, w gminie Niechlów oraz gminie Wąsosz. Finały akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się w domach kultury. Ze wstępnym wyników, udało się ustalić, że zbiórka w sztabie górowskim uzbierała największą kwotę bo 65 943,98 zł, następnie drugie miejsce należy do gminy Wąsosz, gdzie w ZPK w Wąsoszu udało się zgromadzić 36 531,38 zł, natomiast sztab gminy Niechlów przekazał kwotę 12 647,14 zł.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim ludziom, którzy wsparli zbiórkę. Udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Pamiętajmy, że aukcje trwają do 9 lutego 2024 roku.

Wszystkie formy zbiórki znajdziesz na stronie https://wspieraj.wosp.org.pl/!