2 lutego 2024r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze mieli możliwość uczestniczenia w wykładach online prowadzonych przez wykładowców Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tematyka wykładu "Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych" - jak najbardziej aktualna w obecnych czasach - cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się z jakimi cyber-zagrożeniami mogą się spotkać, jak ich unikać, jak im przeciwdziałać i gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

To kolejny z serii wykładów, realizowanych w ramach umowy patronackiej, którą mieliśmy zaszczyt zostać objęci od tego roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły cyklicznie uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach, organizowanych przez różne wydziały WAT-u.

Tematyka wykładów i warsztatów jest dostosowana do profili klas i zainteresowań uczniów. Porusza zagadnienia związane z fizyką , chemią, matematyką i geografią.

Agnieszka Łukaszów