1 marca 2024 roku pod Pomnikiem Wolności w Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom, o godzinie 9:00 kwiaty złożyli Wicestarosta Andrzej Rogala, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz. W uroczystości udział wzięli również Przedstawiciele „Solidarności”, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Henryk Adamus oraz przedstawiciele jednostek oświatowych i gminnych jednostek organizacyjnych.

Również o godzinie 12:00 przy obelisku im. Rotmistrza Pileckiego w Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowana przez Klub Gazety Polskiej – Góra Śląska im. rtm. Witolda Pileckiego oraz TOZ NSZZ „Solidarność” Emerytów i Rencistów. W imieniu samorządowców kwiaty złożyli Wicestarosta Andrzej Rogala oraz Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko. Wartę przy obelisku pełnili górowscy Harcerze oraz strzelcy Rzeczypospolitej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku. Upamiętnia tych, którzy po II Wojnie Światowej nie złożyli broni i sprzeciwiali się narzuconej władzy komunistycznej. Wspólne składanie kwiatów było wyrazem jedności społeczności w pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego.