12 marca 2024 r. w Legnicy odbył się etap okręgowy III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym.

Do zawodów w okręgu dolnośląskim przystąpiło 15 uczniów z 4 dolnośląskich szkół – Zespół Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie oraz Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku.

Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze reprezentowali uczniowie Technikum w zawodzie technik budownictwa: Arkadiusz Gawlik, Maria Kazubska, Milena Piotrowska, Bartosz Marciniszyn oraz Cyprian Pytel wraz z nauczycielem prowadzącym panią Anną Jarząb.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu znajomości przepisów Prawa Budowlanego oraz warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom, w szczególności Cyprian Pytel, któremu zabrakło zaledwie jednego punktu, aby zostać finalistą, co jest bardzo dużym osiągnięciem. Cyprian zdobył 3 miejsce a Milena uplasowała się na 4 pozycji. Pozostali uczniowie ukończyli Olimpiadę zajmując miejsca w dziesiątce najlepszych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników!