Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze odnoszą wiele sukcesów.
13 marca uczennice i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górze brali udział w etapie powiatowym XXII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Znam drzewa i zwierzęta polskich lasów”
Konkurs zorganizowany przez PCDNiPPP w Górze, odbył się w Nadleśnictwie „Góra Śląska”. Jego głównym celem było sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat znajomości drzew i ssaków polskich lasów, ich charakterystyki, ochrony i zagrożeń ze strony człowieka.

W etapie powiatowym zwyciężyła uczennica klasy 2b Oliwka Plewka, II miejsce uzyskał Maciej Karwan również uczeń z klasy 2b, wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 3b Dawid Mackiewicz.

12 marca w auli Liceum Ogólnokształcącego w Górze odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczny „Śląsk we wczesnym średniowieczu od okresu plemiennego do 1138 r. - na tle historii Polski”.

Uczniowie musieli się wykazać wiedzą m.in z zakresu: znajomości tła historycznego okresu kształtowania się struktur plemiennych i państwa polskiego oraz tła historycznego i gospodarczego Śląska i sprawowania władzy poczynając od Mieszka I do końca panowania Bolesława Krzywoustego.

Karol poradził sobie z konkursowymi pytaniami i zajął I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Kolejne lokaty zajęli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górze – 2 m. Jakub Jarząb i 3m. Witold Górowski.  Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca 2024 r. w Domu Kultury w Górze.

Serdecznie gratulujemy laureatom.