22 marca 2024 roku przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu miały możliwość uczestniczyć we wspaniałych zajęciach edukacyjnych, dotyczących emocji, połączonych z sensoplastyką. Makaron okazał się być nie tylko ulubionym przez dzieci produktem spożywczym, ale również genialnym materiałem do kreatywnych zabaw.

Dzięki takim zwyczajnym, ale w swej prostocie atrakcyjnym produktom dzieci, które niekoniecznie lubią brudzić się i mają trudności z dotykiem jedzenia, rzeczy mokrych i klejących, mogły wspaniale się bawić. Przy okazji, odpowiednio do indywidualnych potrzeb, odwrażliwiały się lub dostymulowywały. Zabawa z makaronami była dla przedszkolaków zarówno treningiem motoryki małej, jak i nauką precyzji ruchów oraz wielozmysłowym doświadczeniem. Za wspaniałe zajęcia bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom z Biblioteki Publicznej w Wąsoszu oraz panu dyrektorowi ZPK za współpracę.