"ZAGRAJ Z NAMI" - to hasło tegorocznych Drzwi Otwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze i oferty edukacyjnej, skierowanej do uczniów klas ósmych, ich rodziców i opiekunów prawnych.

5 kwietnia 2024 roku około 90 ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu górowskiego wzięło udział w Drzwiach Otwartych Liceum w Górze.

Organizatorzy bardzo starali się ułatwić młodym ludziom dokonanie ich prawdopodobnie pierwszego poważnego wyboru – wyboru nie tylko szkoły ale i profilu.

Uczniów i nauczycieli powitano w auli szkoły piosenką, wykonaną przez uczennicę pierwszej klasy - Małgosię Gołębiowską, Dyrektor szkoły Magdalena Mielczarek przypomniała krótko ofertę edukacyjną liceum, a następnie podzieleni na kolorowe grupy kandydaci do szkół średnich udali się za swoimi przewodnikami, uczniami klas mundurowych, do rożnych sal lekcyjnych gdzie prezentowane były poszczególne profile i przedmioty szkolne.

W każdym miejscu, do którego dotarli były przyznawane punkty za poprawne odpowiedzi na pytania. Należy zauważyć, że niektóre z nich wcale nie należały do łatwych. Kiedy już wszystkie grupy odwiedziły siedem takich miejsc, uczniowie mieli możliwość zrelaksować się i poukładać myśli w rytmie "Belgijki", którą odtańczyli w pięknym parku za szkołą wspólnie z licealistami. Był to znaczący element integracji i dobrej zabawy.

Podsumowanie tego pełnego wrażeń, ważnych informacji i nowych doświadczeń dnia odbyło się w auli szkoły gdzie zwycięska Drużyna Czerwonych została obdarowana atrakcyjnymi nagrodami.