11 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odbył się XV memoriał im. prof. Henryka Hryniewicza.

W memoriale udział wzięli Starostwa Górowski Urszula Szmydyńska, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Panocha oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Góra Śląska i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W sportowej rozgrywce zmierzyły się trzy drużyny: uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Zespołu Szkół w Górze, pracownicy Nadleśnictwa Góra Śląska oraz przedstawicie Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

Otwarcia imprezy dokonała Ewa Gano – Dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Życzyła wszystkim uczestnikom dobrych emocji oraz powodzenia w zawodach.

Tegoroczne nagrody zostały ufundowane przez Powiat Górowski.

Poszczególne miejsca zajęli:

1. miejsce - drużyna Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy

2. miejsce - drużyna Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze

3. miejsce - drużyna Nadleśnictwa Góra Śląska

Prof. Henryk Hryniewicz zmarł 20 grudnia 2005 roku. Był górowskim nauczycielem, który przyczynił się do nadania szkole imienia gen. Sylwestra Kaliskiego. Aktywnie uczestniczył w życiu szkoły i zawodowym, działając w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego pasją był sport, zwłaszcza piłka siatkowa. Jego działania dla społeczności lokalnej pozostaną niezapomniane.