4 kwietnia 2024 roku uczestnicy programu „Rehabilitacja 25 plus” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu udali się do stadniny koni ,,Jasumi" w Kąkolnie.

Celem zajęć z hipoterapii jest przywrócenie sprawności fizycznej, pomaga również zahamować pogłębianie się nieprawidłowych wzorców, a także oddziałuje relaksująco na organizm człowieka.

Na miejscu czekały instruktorki, które oprowadziły uczestników po stajni i zapoznały z końmi. Absolwenci uczestniczyli w karmieniu koni, mieli możliwość  je dotykać i przytulać. Następnie czesali i przygotowywali konia Atosa do jazdy. Każdy uczestnik miał możliwość przejażdżki na grzbiecie konia oraz prowadzenia konia za uzdę. Konie były bardzo spokojne i przyjazne.

Obcowanie z końmi pozwoliło uczestnikom zrelaksować się oraz aktywnie spędzić czas na świeżym  powietrzu.