Dnia 16 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Góra odbyło się spotkanie dotyczące budowy Dolnośląskiej Cyklostrady na terenie Gminy Góra, na którym omówiono zakres prac  projektowych dla zadania pod nazwą: „Budowa Dolnośląskiej Cyklostrady – Trasa Doliny Baryczy na terenie Gminy Góra”.

W trakcie spotkania analizowano przebieg trzech odcinków trasy Cyklostrady przebiegajacej przez gminę Góra w ciągu drogi powiatowej nr 1083D i drogi wojewódzkiej nr 324.

Pierwszy fragmentu trasy ma swój początek od granicy z Gminą Wąsosz, drogą powiatową w kierunku Góry, następnie drogą wojewódzką numer 324 do istniejącej drogi dla pieszych i rowerów w miejscowości Kłoda Górowska. Kolejny odcinek cyklostrady ma przebieg w ciągu istniejącej drogi dla pieszych od miejscowości Kłoda Górowska do początku miejscowości Sędziwojowice, natomiast trzeci odcinek rozpoczyna się w miejscowości Sędziwojowice i łączy się z nowo wybudowaną drogą dla pieszych i rowerów w miejscowości Góra od. ul. Witosa  do skrzyżowania z drogą wojewódzką numer do 323 w Sławęcicach.

Spotkanie miało charakter roboczy i uczestniczyli w nim Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Andrzej Rogala, Aurelia Lach z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu,  Agnieszka Białoń-Olechno oraz Katarzyna Kulińska z Biura Projektowego RDK PROJEKT Sp. z o. o. z Wrocławia, Naczelnik Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Góra Piotr Głowacki oraz przedstawiciel Instytutu Rozwoju Terytorialnego Radosław Lesisz.