22 kwietnia 2024 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu goszczono Genowefę Matczak – pisarkę oraz autorkę trylogii dla dzieci o bardzo mądrej, wrażliwej, otwartej i ciekawej świata biedronce Manii.

Autorka bardzo ciekawie zaprezentowała najmłodszym uczniom społeczności uczniowskiej pierwszą część serii – „Biedronkę Manię”. Nie tylko poznaliśmy historię powstania tej książki oraz jej treść, ale również usłyszeli wiele ciekawostek o życiu owadów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i piosenek, które wspaniale urozmaiciły zajęcia i spotkały się z entuzjazmem wśród dzieci.

Pisarka z ogromnym sentymentem odwiedziła placówkę, ponieważ w Wąsoszu się urodziła, a zatem tu się wszystko zaczęło… Dzisiaj jej niesamowita Mania pobudza u młodych mieszkańców wyobraźnię i porywa do świata marzeń, co zapewne cieszy samą autorkę, która twierdzi, że „Marzenia uskrzydlają człowieka i świat czynią piękniejszym…”