25 kwietnia 2024 roku trzech uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wzięło udział w I Regionalnym Konkursie Wokalnym „Szkolne Melodie” 2024 organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie.

Główne cele tego konkursu to: prezentowanie umiejętności wokalnych, wdrażanie do występów przed szerszą publicznością oraz integrowanie placówek i szkół specjalnych. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach. Reprezentantami SOSW w Wąsoszu byli: Bartosz Hecman, Krzysztof Szymusiak oraz Jan Hływa. Wystąpili w kategorii II - soliści i solistki - uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wykonania swoich utworów. W tej kategorii jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzcę, którym okazał się uczeń SOSW w Wąsoszu - Jan Hływa. Wykonał on utwór „Ne Rozumiju” z repertuaru Vix.N. Za swoje występy nagrodzeni zostali również Bartosz Hecman oraz Krzysztof Szymusiak, którzy otrzymali Nagrody Specjalne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnym reprezentantom!