Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oraz wicestarosta Grzegorz Kordiak podpisali 7 maja 2020 roku porozumienie z Romanem Jagiełło, Prezesem Zarządu Chemeko-System Sp. z o.o. z Wrocławia, które szczegółowo określa zakres oraz termin remontu budynku przy ulicy Armii Polskiej 8 w Górze.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku firma Chemeko-System zadeklarowała przekazanie przynajmniej 2 miliony złotych na zaspokojenie najbardziej pilnych potrzeb społecznych mieszkańców powiatu górowskiego. W ramach tego wsparcia uzgodniono sfinansowanie remontu budynku przy ulicy Armii Polskiej z przeznaczeniem na całodobowe ambulatorium oraz poradnie lekarską i chirurgiczną. Powiat otrzymał już w formie darowizny dokumentację budowlaną, niezbędną do przeprowadzenia remontu.

- W podpisanym porozumieniu firma Chemeko-System zobowiązała się nieodpłatnie, w ramach darowizny, wykonać roboty remontowo-budowlane na rzecz Powiatu Górowskiego, polegające na adaptacji budynku przy ul. Armii Polskiej 8 w Górze na potrzeby służby zdrowia. Ponadto spółka wykona termoizolację wspomnianego budynku, projekt i remont elewacji oraz wymieni stolarkę okienną. Zostanie też utwardzona nawierzchnia i zamontowana wiata parkingowa na potrzeby karetek pogotowia. Wyremontowana też będzie łazienka poradni dziecięcej - informuje Kazimierz Bogucki, Starosta Górowski.

Podpisane porozumienie jasno określa też terminy wymienionych prac. Projekt elewacji ma być ukończony do 30 maja 2020 roku. Natomiast wszystkie prace budowlano-remontowe będą zakończone najpóźniej 31 grudnia 2020 roku. Wybór wykonawców, którzy będą wyłonieni w drodze konkursu ofert oraz rozliczenie robót pozostawiono w obowiązku i kompetencji spółki Chemeko-System.

- Wartość robót określona kosztorysem inwestorskim wynosi nieco ponad jeden milion pięć tysięcy czterysta złotych. Ponad połowę tej kwoty przewidziano na remont i adaptację pomieszczeń na potrzeby ambulatorium i poradni medycznych - dodaje Grzegorz Kordiak, wicestarosta górowski.

Powiat Górowski ustanowi inspektora nadzoru, który sprawdzał będzie jakość oraz zgodność wykonywanych prac z podpisanym porozumieniem i projektem budowlanym. W przypadku stwierdzenia wad lub odstępstw od projektu, Powiat zastrzegł sobie możliwość żądania od spółki usunięcia tych wad w uzgodnionym pomiędzy stronami terminie.