25 maja 2024 roku odbyła się XII Górowska Noc Muzealna, której organizatorami byli PCDNiPP-P w Górze – Pracownia Historii Ziemi Górowskiej i Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza. Głównym celem było poznanie historii i tradycji Ziemi Górowskiej przez pryzmat rodzinnych wspomnień i organizacji życia codziennego po wojnie w Górze.

W czasie XII Górowskiej Nocy Muzealnej odbyła się  inscenizacja pt. „Sen... (cukrowni)”, w wykonaniu uczniów kl. IV c i V c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, przygotowanych według autorskiego pomysłu przez nauczycielkę historii i języka polskiego Joannę Nowacką. Miały miejsce dwa konkursy: „Rewia mody z lat 50. XX w.” oraz  „Czy znasz swoje miasto?”- w formie quizu.

Można było zwiedzić 3 wystawy w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej: „Czy przedmioty mogą  mówić”, „Zapomniane zawody” i „Historia górowskiej cukrowni w fotografii”. Młodsi uczestnicy XII Nocy Muzealnej zapoznawali się z grami i zabawami swych pradziadków pod okiem wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze.

Warto podkreślić miłą, prawdziwie rodzinną atmosferę oraz dzielenie się wspomnieniami przez uczestników XII Nocy Muzealnej.