11 czerwca 2024 roku, o godzinie 10.00 w Sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się III Sesja Rady Powiatu Górowskiego. Radni przyjęli uchwałę w sprawie wyboru Starosty Górowskiego, Wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu Górowskiego. W obradach wzięło udział 15 radnych.

W wyniku tajnego głosowania na stanowisko Starosty Górowskiego wybrano Radnego Kazimierza Boguckiego. Otrzymał on 8 głosów poparcia, 7 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.
Kazimierz Bogucki sprawuje mandat Radnego Rady Powiatu Górowskiego czwartą kadencję. Piastował również stanowisko Starosty Górowskiego w VI kadencji - od 19 marca 2019 roku do 29 maja 2020 roku.

Stanowisko Wicestarosty objął Ryszard Wawer, uzyskując 9 głosów poparcia. 6 radnych nie uczestniczyło w głosowaniu.
Ryszard Wawer pełni mandat Radnego Rady Powiatu Górowskiego od V kadencji. W VI kadencji - od 29 marca 2019 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Górowskiego. Przed powołaniem na stanowisko Wicestarosty był dyrektorem Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze.

Członkami Zarządu Powiatu Górowskiego zostali wybrani radna Renata Barda oraz radny Michał Krochta. Renata Barda otrzymała 9 głosów poparcia, a Michał Krochta 8 głosów.

iodo@amt24.biz