W dniach 10-12 czerwca 2024 roku, uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze – jako przyszli adepci służb działających na rzecz bezpieczeństwa państwa – mieli okazję uczestniczyć w Zgrupowaniu klas mundurowych.

To pierwsza tego typu inicjatywa w szkole, ale już teraz wiemy, że nie będzie ostatnią. W jej realizację zaangażowanych było wiele instytucji oraz służby mundurowe.

To były wyjątkowe 3 dni. Pełne wrażeń, nauki, wyzwań, zdobywania umiejętności, doświadczeń i niecodziennych emocji oraz jednocześnie hartowania silnej woli, pokonywania przeciwności i własnych słabości. Uczniowie mogli poznać wybrane aspekty działania poszczególnych służb i bliżej zaznajomić się ze specyfiką ich działa.

Od wielu lat Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze współpracuje ze służbami mundurowymi, tj. KPP Góra, KPPSP Góra, JRG Wrocław oraz Zakładem Karnym Głogów oraz Rawicz. Dzięki wielkiemu wsparciu tych instytucji możliwe było przeprowadzenie zajęć na tak wysokim poziomie merytorycznym. Wydarzenie było cennym doświadczeniem przede wszystkim w kontekście zawodoznawstwa, ale stało się także dla młodzieży okazją do sprawdzenia samego siebie, poznania swoich mocnych i słabych stron, kształcenia umiejętności działania w grupie i integracji. Ogromne zaangażowanie młodzieży i zainteresowanie realizowanym programem dowodzą, że inicjatywa była cenna i potrzebna. Mamy nadzieję, że doświadczenia wyniesione ze zgrupowania pozwolą młodzieży na świadomy wybór dalszej drogi zawodowej. Liczymy na to, że wielu z nich w przyszłości założy mundur wybranego przez siebie koloru. Jesteśmy dumni z młodych uczestników zgrupowania. Wykazali sto procent zaangażowania oraz zdyscyplinowania.