21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze, Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. W imieniu Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego oraz Wicestarosty Ryszarda Wawera, w uroczystościach uczestniczyli: w Liceum Ogólnokształcącym Sekretarz Powiatu Piotr Wołowicz, w Zespole Szkół Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Aneta Kłak, w SOSW w Wąsoszu Skarbnik Powiatu Wiesław Pospiech. W liceum, w zakończeniu roku udział wzięli również Członek Zarządu Powiatu Górowskiego Michał Krochta, Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego Urszula Szmydyńska oraz Doradca Metodyczny Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego Grażyna Onichimowska.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości przez dyrektorki placówek. W swoich przemówieniach podkreśliły, jak ważny i owocny był mijający rok szkolny, dziękując nauczycielom za ich zaangażowanie oraz uczniom za ich wysiłek i osiągnięcia. Wyrazy uznania skierowano również do rodziców za wsparcie swoich dzieci oraz współpracę ze szkołami.

Następnie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów. Dyrektorzy oraz wychowawcy nagrodzili uczniów za ich wybitne wyniki w nauce, zaangażowanie społeczne oraz sukcesy sportowe.

W imieniu władz powiatowych, Sekretarz Powiatu Piotr Wołowicz, Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Aneta Kłak oraz Skarbnik Powiatu Wiesław Pospiech gratulowali uczniom osiągnięć oraz życzyli im dalszych sukcesów.

Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku oraz powrotu z nową energią i zapałem na kolejny rok szkolny.