26 czerwca 2024 roku, w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze, odbyła się V Sesja Rady Powiatu Górowskiego.

Zarząd Powiatu Górowskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Górowskiego za 2023 rok. Za wotum zaufania zagłosowało 9 radnych, 4 wstrzymało się od głosów. Za absolutorium zagłosowali wszyscy obecni na obradach radni. Samorządowcy debatowali również nad raportem o stanie Powiatu Górowskiego.

W sesji uczestniczyło 13 radnych. Rozszerzono obrady o trzy punkty: przyjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na kolejny najem pomieszczeń o numerach 8, 12, 13, 14 w budynku przy ulicy Armii Polskiej 8 w trybie bezprzetargowym, przyjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXI/219/2021 Rady Powiatu Górowskiego z dnia 12 listopada 2021 r. w sprawie wysokości diety Przewodniczącego Rady Powiatu, Członków Zarządu oraz Radnych, przyjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Górowskiego Nr L/320/2023 z dnia 28 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie z drogi pojazdu i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokość kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2024 r.

Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oraz Wicestarosta Ryszard Wawer przedstawili sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Górowskiego w okresie międzysesyjnym. Przyjęte zostały uchwały w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Górowskiego na lata 2024 – 2038, zmiany budżetu Powiatu Górowskiego na 2024 rok, wyboru Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, delegowania radnych do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, wyrażenia zgody na kolejny najem dwóch pomieszczeń o numerach 15 i 16, w budynku przy ul. Armii Polskiej 8, w trybie bezprzetargowym, wyrażenia zgody na kolejny najem pomieszczenia numer 13 w budynku przy ul. Armii Polskiej 8, w trybie bezprzetargowym, wyrażenia zgody na kolejny najem sześciu pomieszczeń o numerach 27, 28, 29, 30, 31 i 32, w budynku przy ul. Armii Polskiej 8 w trybie bezprzetargowym, wyrażenia zgody na kolejny najem pomieszczeń o numerach 8, 12, 13, 14 w budynku przy ulicy Armii Polskiej 8 w trybie bezprzetargowym, zmiany uchwały nr XXXI/219/2021 Rady Powiatu Górowskiego z dnia 12 listopada 2021 r. wysokości diety Przewodniczącego Rady Powiatu, Członków Zarządu oraz Radnych, w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Górowskiego Nr L/320/2023 z dnia 28 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie z drogi pojazdu i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokość kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2024 r., powierzenia Gminie Niechlów zadania z zakresu zarządzania drogami powiatowymi, Wysłuchano również informacji o Powiatowym Programie Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2024 – 2026, ocenie zasobów Pomocy Społecznej za rok 2023 dla Powiatu Górowskiego, sprawozdania z działalności PCPR w Górze, działania Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej za 2023 r. oraz wykaz potrzeb na 2024 r, informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Górowskiego za 2023 r, informacji o stanie bezpieczeństwa Powiatu Górowskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2023 r oraz informacji Państwowego Inspektora Sanitarnego o stanie sanitarnym Powiatu Górowskiego za 2023 r.

Po udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Górowskiego, obrady zakończono.

iodo@amt24.biz