11 lipca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący Komisji Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, członkowie komisji: radni Rady Powiatu Górowskiego Marek Biernacki oraz Grażyna Owczarek, Dyrektor PUP w Górze Iwona Mazur, Inspektor Arkadiusz Szuper, Komendant Powiatowy PSP w Górze Krzysztof Panocha, Komendant Powiatowy Policji w Górze Jacek Gregor oraz zaproszeni goście: burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, przedstawiciel KPP w Górze asp. szt. Marek Berus, przedstawiciel PSSE w Górze Kamila Zielichowska-Raczyńska, Powiatowy Lekarz Weterynarii Barbara Górowska, przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego w Górze, Niechlowie i Jemielnie oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Górze Dariusz Wołowicz.

Na posiedzeniu zapoznano się z informacją o stanie sanitarnym powiatu górowskiego za 2023 rok, informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu górowskiego w 2023 roku, informacją o stanie bezpieczeństwa powiatu górowskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2023 rok oraz informacją o stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na terenie powiatu za 2023 r. Omówiono również zasady postępowania w przypadku zdarzeń ze zwierzętami.

Po rozważeniu ostatniego punktu, posiedzenie komisji zamknięto.