Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Komisja Europejska (KE) wraz z 22 organizacjami partnerskimi prowadzi kampanię #PlantHealth4Life. W Polsce koordynatorem kampanii jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Celem kampanii, która przebiega pod hasłem „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”, jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowia roślin wśród mieszkańców Europy i wzbudzenie w nich poczucia zbiorowej odpowiedzialności za ich wspólne dobro.

Kampania społeczna #PlantHealth4Life zwraca uwagę na szczególny związek między zdrowiem roślin, a naszym codziennym życiem. Szkodniki i choroby roślin wpływają na bezpieczeństwo żywnościowe, gospodarkę i środowisko. To właśnie z tego powodu zdrowe rośliny są kluczowe dla produkcji zdrowej żywności oraz zadbania o zrównoważoną przyszłość. Działania podejmowane przez każdego Europejczyka są kluczowe dla utrzymania zdrowia roślin.

Więcej informacji o kampanii dostępne jest na stronie EFSA.