Po pomyślnym przejściu eliminacji, grupa wolontariuszy - Teatr "Strefa 60+", miała zaszczyt reprezentować Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wroniniec" na 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów (ARS) we Włocławku. Stowarzyszenie, działające w ramach projektu „Silne WOW we Wronińcu”, nie zwalnia tempa! Wydarzenie to odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co podkreśla rangę i prestiż tej inicjatywy.

Podczas zmagań finałowych, Teatr „Strefa 60+” zaprezentował przedpremierowy pokaz sztuki pt. „Koń by się uśmiał” na podstawie opowiadania Antoniego Czechowa. Zabawne perypetie głównych bohaterów w kostiumach nawiązujących do realiów epoki oraz nietuzinkowa gra aktorska i efektowna muzyka zostały nagrodzone gromkimi brawami przez publiczność z rożnych zakątków kraju. Aktorzy otrzymali gratulacje i okolicznościowy dyplom za żywiołowość działań scenicznych oraz kwalifikację do finału.

ARS” odbywa się od 1979 roku. Swoim zasięgiem obejmuje wszystkie województwa i ma charakter międzypokoleniowy. W trzydniowym przedsięwzięciu wystąpiło 78 podmiotów artystycznych w czterech przestrzeniach twórczych: folklor, taniec, muzyka, teatr.

Kujawsko - Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jako główny organizator wykazało się wielkim profesjonalizmem. Oprócz oglądania prezentowanych sztuk, monologów, piosenek i pokazów tanecznych uczestnicy mogli wymienić się własnymi doświadczeniami, a także zintegrować w trakcie warsztatów, ogniska, zwiedzania miasta czy wieczornej zabawy tanecznej na dziedzińcu Centrum Kultury Browar „B”.

Przywieziony bagaż kreatywnych pomysłów na koniku w roli głównej, będzie można zobaczyć podczas premiery spektaklu, która odbędzie się 2 września 2024 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze.

Stowarzyszenie „Odnowa wsi Wroniniec” oraz Grupa „Strefa 60+” zapraszają wszystkich miłośników teatru, na premierę spektaklu „Koń by się uśmiał”. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć w akcji pełnych pasji aktorów z Teatru „Strefa 60+” i spędzić czas w towarzystwie osób, które łączy miłość do sztuki. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp Wolny!

Agata Wolicka