12 sierpnia 2024 roku Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Ryszard Wawer, Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego Urszula Szmydyńska oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Natalia Kornicka odebrali inwestycję pn. „ Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1086D w m. Ryczeń”.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne „Drogomel” A . Skoczylas – K. Głuszko, Spółka Jawna z Góry, natomiast firma Usługi Projektowe „Furmaniak” z Leszna, reprezentowana przez Wiesława Furmaniaka pełniła nadzór nad realizowanym zadaniem.

Inwestycja polegała na przebudowie istniejącej jezdni, poszerzeniu jej do szerokości 5,50 m, na odcinku ok. 678 m, budowie chodnika o szerokości 1,50 m z kostki betonowej szarej o gr. 8 cm,  budowie zjazdów do posesji oraz zatoki autobusowej. W ramach zadania wyniesione zostały przejścia dla pieszych z doświetleniem, wykonano kanalizację deszczową wraz z wpustami. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, na łuku poziomym drogi zamontowano bariery ochronne.

Dodatkowo na odcinku drogi przeprowadzone zostały prace konserwacyjne mostu, obejmujące remont chodnika betonowego, słupków betonowych oraz barier stalowych.

Przebudowa uwzględniła również wykonanie włączenia do ścieżki rowerowej, planowanej do budowy w przyszłości.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.989.168,14 zł, a na jego realizację Powiat Górowski uzyskał dofinansowanie w wysokości 1.889.709,73 zł, z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Pani Sołtys Karolina Barda wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej, w imieniu mieszkańców Ryczenia serdecznie podziękowała za wykonane zadanie.