4 października 2024 roku w PCDNiPP-P w Górze odbyło się jesienne spotkanie Zespołu Dyrektorów Szkół i Placówek Powiatu Górowskiego - sieci współpracy i samokształcenia.

W ramach konferencji odbyło się szkolenie skierowane do kadry zrządzającej szkół powiatu górowskiego – „Prawo oświatowe w czasie permanentnej zmiany”, które przeprowadził Pan Leszek Zaleśny – firma Mentor z Leszna.

Główną tematyką konferencji były aktualne zmiany w zarządzaniu oświatą oraz statusie nauczycieli szkół i przedszkoli. Omówiono zadania dyrektora szkoły wynikające z wprowadzanych przepisów. Prowadzący przedstawił także projekty nowych rozporządzeń dotyczących oświaty, które wejdą w życie w tym roku szkolnym.

W ramach spotkania Pani Barbara Nowakowska przedstawiła dyrektorom informację o ofercie programów zdrowotnych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze.