8 października 2024 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu udali się na pieszą wycieczkę na górę „Ślężę”.
Góra Ślęża jest najwyższym punktem Przedgórza Sudeckiego, należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich.
To już drugi z trzech zaplanowanych wyjazdów z ramach konkursu: „Zobacz, doświadcz, przeżyj – poznajemy wzgórza i góry Dolnego Śląska” finansowanego przez UMWD we Wrocławiu.
Wspinaczkę rozpoczęto żółtym szlakiem z Przełęczy Tąpadła, który zapewnił uczniom przyjemną i spokojną wędrówkę. Przy słonecznej pogodzie i w pięknych okolicznościach natury udało im się przezwyciężyć swoje słabości i wspiąć się na szczyt.
Po dojściu na szczyt Ślęży oczom uczniów ukazała się duża polana, na której znajdują się Kościół, Dom Turysty PTTK oraz wieża widokowa, z której mogli podziwiać piękne widoki.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, bezpiecznie wrócili do domu.