23 października 2024 roku w Domu Kultury w Górze odbył się XIX Powiatowy Przegląd Artystyczny pt. „Kolory jesieni” dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Zadanie to realizowane jest co roku przez nauczycieli Powiatowego Zespołu Edukacji Elementarnej - sieci współpracy i samokształcenia, który działa przy Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Na Przegląd przybyli zaproszenie goście, w imieniu Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego, Aneta Kłak - Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, radni Rady Powiatu Górowskiego - Teresa Frączkiewicz,  Grażyna Owczarek oraz Ryszard Pietrowiak, dyrektorzy szkół - Agata Downar, Anna Dokładańska, Magdalena Mielczarek, Aleksandra Pacholska, Mariola Szurynowska oraz Aneta Zmuda.

Występy najmłodszych artystów wybrzmiały w kolorach jesieni. Były to  wiersze, piosenki, tańce, układy ruchowe.

W gościnnej sali widowiskowej Domu Kultury w Górze, który był współorganizatorem wydarzenia wystąpiło około 370 małych artystów z 9 szkół i przedszkoli Powiatu Górowskiego. Łącznie wystąpiło 13 grup przedszkolnych oraz 7 grup uczniów klas 1-3.  Do występów artystycznych przygotowało ich 27 nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Występujący otrzymali słodkie niespodzianki i dyplomy uczestnictwa ufundowane przez Powiat Górowski.  Nagrody dla grup wręczały uczennice z Zespołu: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie – Julia i Hania. Podziękowania za przygotowanie dzieci do występów otrzymali także nauczyciele. Wręczyli je pedagogom zaproszeni goście wraz dyrektorem PCDNiPP-P w Górze Bernardem Bazylewiczem.

Każdy nauczyciel przygotowujący grupę dzieci otrzymał także wyjątkowy prezent - książkę pt. „Wielcy przyjaciele dzieci, którą ufundowało Wydawnictwo MAC Edukacja z inicjatywy Emila Piwowarczyka.

XIX Powiatowy Przegląd Artystyczny pt. „Kolory jesieni” dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3  był wspaniałą ucztą artystyczną a także dowodem umiejętności dydaktycznych nauczycieli najmłodszych mieszkańców Powiatu Górowskiego.