3 czerwca 2020 roku Nikola Ulman uczennica I klasy pięcioletniego technikum w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego otrzymała dyplom potwierdzający zdobycie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym, przeznaczonym dla młodzieży szkół średnich technikum i liceum ogólnokształcącego.

Nagrodę wręczyła Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego pani Malwina Chruścicka oraz dyrektor placówki pani Ewa Gano. Podziękowania za wspieranie uczennicy otrzymała również pani Janina Ziombra, nauczycielka przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

Ogólnopolski Konkurs Statystyczny organizowany jest przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca. Patronat nad konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole na lekcjach matematyki, geografii, zarządzania, informatyki, przedsiębiorczości w oparciu o Mały Rocznik Statystyczny W Polsce.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego. Uczennica opracowała trzy tematy.

Gratulujemy Nikoli i życzymy sukcesów w następnych konkursach oraz olimpiadach rangi szkolnej, powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.