W Starostwie Powiatowym w Górze odbyła się dziś konferencja „Kształcenie kadr w Powiecie Górowskim” z udziałem przedstawicieli Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Gospodarzem spotkania była Anna Kolibek – Starosta Górowski, która przywitała wszystkich uczestników konferencji. Ze strony Uczelni udział wzięli m.in.: dr Jerzy Widerski - prof. UJW, Prorektor ds. zapewniania jakości kształcenia, dr Jan Walczak – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr inż. Anna Wojciechowicz – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Lubinie. Wśród uczestników spotkania byli: Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski, Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry, przewodniczący rad, radni, prezesi spółek, kierownicy jednostek gminnych i powiatowych, przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz dyrektorzy szkół. Uczelnia przedstawiła ofertę kształcenia dla mieszkańców powiatu górowskiego oraz współpracy dla szkół ponadpodstawowych z naszego terenu.

UJW w Polkowicach to jedyna w Polsce wyższa uczelnia samorządowa. Kształci studentów na wielu kierunkach takich jak: górnictwo i geologia, zarządzanie, logistyka, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, administracja, pedagogika, prawo i informatyka. Uczelnia proponuje studia niestacjonarne licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe. Uczelni patronują tak znane światowe koncerny jak KGHM oraz Bosch.