W dniu 6 sierpnia 2020 roku podpisana  została umowa w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COWID 19”

Umowa została zawarta pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim, a Powiatem Górowskim reprezentowanym przez Starostę Górowskiego Annę Kolibek, Wicestarostę Górowskiego Andrzeja Rogalę przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Górowskiego Wiesława Pospiecha. Wojewoda Dolnośląski na warunkach niniejszej umowy przekaże Samorządowi  środki finansowe w łącznej kwocie 141 005,00 zł  z przeznaczeniem na realizację Projektu. Otrzymane dofinansowanie to wsparcie rodzinnej pieczy  zastępczej funkcjonującej w strukturach Powiatu Górowskiego w okresie epidemii COWID 19. Środki  Finansowe przeznaczone zostaną na zakup  42 laptopów i środków ochrony osobistej (maseczek, rękawiczek i środków  dezynfekcyjnych)  dla  wychowanków pieczy  zastępczej. Sprzęt komputerowy  posłuży wychowankom  do nauki, wyrównywania braków szkolnych, podnoszenia kompetencji, organizacji czasu wolnego, a środki ochrony osobistej  do bezpośredniej walki z epidemią.

Do realizację zadania w ramach Projektu Zarząd Powiatu Górowskiego upoważnił Kierownik Powiatowego  Centrum Pomocy Rodzinie w Górze Bożenę Merta.

Niniejszy projekt realizowany jest przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z Wojewodą Dolnośląskim we współpracy z Wojewodą Dolnośląskim w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.