W niedzielę 9 sierpnia 2020 r., w sali widowiskowej Domu Kulturyw Górze odbył się koncert „Śpiewająca Eurydyka” piosenek Anny German. Patronat honorowy nad koncertem objął Przemysław Czarnecki Poseł na Sejm RP

Utwory Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas wykonywała Katarzyna Zawada – Laureatka I miejsca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German z 2015 r, który odbył się w Moskwie. Pani Katarzyna Zawada zaprezentowała już po raz drugi w naszym mieście najpopularniejsze utwory legendarnych polskich wokalistek. Solistka swoim głosem przeniosła uczestników koncertu w lata, kiedy Anna German rozpoczynała swoją wielką karierę do Włoch, jak również do Rosji gdzie była bardzo lubianą i popularną piosenkarką. Publiczność dała się porwać tej „podróży”, bisów nie było końca.
W koncercie uczestniczyli: Starosta Górowski Anna Kolibek, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala, Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer, Dyrektor Cukrowni Miejska Górka Jacek Sobczyński, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Henryk Adamus, a także główny organizator koncertu Pani Aldona Michalak – Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich.