12 sierpnia 2020 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Górze, odbyło się posiedzenie Rady Rynku Pracy z udziałem Starosty Górowskiego Anny Kolibek oraz Wicestarosty Andrzeja Rogali, który został powołany w skład rady jako przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego

W spotkaniu uczestniczyło ośmiu członków rady oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Górze Barbara Murlik wraz z zastępcą Iwona Mazur

Posiedzenie rady otworzył Wiceprzewodniczacy Rady Franciszek Tomaszewski. Po oficjalnym otwarciu członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy przeszli do realizacji porządku posiedzenia.

W pierwszym punkcie Anna Kolibek Starosta Górowski wręczyła akt powołania  na członka Rady Rynku Pracy Wicestaroście  Andrzejowi Rogali. Jednogłośnie zaopiniowano także kandydaturę Wicestarosty na przewodniczącego rady, w związku z tym, dalszym obradom rady przewodniczył Andrzej Rogala.

W kolejnych jego punktach Barbara Murlik Dyrektor PUP w Górze szczegółowo przedstawiła:

- informację o sytuacji na rynku pracy w Powiecie Górowskim według stanu na koniec czerwca 2020r.

- zaangażowanie środków przyznanych algorytmem w 2020 na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej,

- informację o środkach Funduszu Pracy dodatkowo pozyskanych z rezerwy MRPiPS w 2020 na finansowanie innych fakultatywnych zadań

- zaangażowanie i zmiany w zakresie planowanego wykorzystania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w 2020 r. oraz wniosek złożony przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze o przyznanie środków z KFS.

W sprawach różnych dyrektor PUP w Górze przekazała  członkom rady informacje o realizacji zadań z tarczy antykryzysowej oraz wydatkowaniu środków  dodatkowo pozyskanych z rezerwy MRPiPS na ten cel.

Wszystkie poruszane zagadnienia i wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez członków Rady Rynku Pracy w Górze.