W Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się spotkanie z dyrektorami powiatowych placówek oświatowych oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze. Uczestnicy dyskusji omawiali problemy związane z wprowadzeniem i egzekwowaniem rygorów sanitarnych, zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych.

Spotkaniu przewodniczyli Anna Kolibek – Starosta Górowski oraz Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski. Oficjalne rozpoczęcia roku szkolnego odbędą się wyłącznie dla klas pierwszych z zachowaniem dystansu społecznego oraz wszystkich rygorów sanitarnych, takich jak dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa. Uczniowie z objawami chorobowymi takimi jak katar, kaszel czy gorączka nie będą wpuszczani do szkół. Starosta Górowski oraz dyrektorzy szkół apelują do uczniów o odpowiedzialność za zdrowie swoje, kolegów oraz własnych rodzin, szczególnie rodziców i dziadków.
- Prosimy o bezwzględne stosowanie się do zaleceń sanitarnych: noszenie maseczek w drodze do i z szkoły oraz podczas przerw. Konieczna jest także dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Dbajmy i siebie i innych. To bardzo ważne, by szkoły mogły w miarę normalnie funkcjonować – mówi Anna Kolibek – Starosta Górowski.
Starosta Górowski przekazał do powiatowych placówek oświatowych maseczki ochronne dla wszystkich pracowników tych jednostek. Rok szkolny rozpoczyna się 1 września.