W Urzędzie Miasta i Gminy Góra odbyło się dziś spotkanie w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 372 Góra Śląska – Bojanowo. Gospodarzem wydarzenia była Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry.

W dyskusji o potrzebie i sposobach odtworzenia linii kolejowej nr 372 Góra Śląska – Bojanowo dyskutowali między innymi: Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Anna Kolibek – Starosta Górowski i Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski.

Działania w sprawie odtworzenia linii kolejowej rozpoczęły się w kwietniu 2010 roku wraz z budową drogi szybkiego ruchu S5, która przecięła nieczynną wówczas trasę kolejową z Góry do Bojanowa. Powiat Górowski, jako jedyny na Dolnym Śląsku nie posiada połączenia kolejowego. Dlatego zapadła decyzja o podjęciu działań w celu jego przywrócenia.