Projekt pt.: „Praktyki zagraniczne najlepszą drogą do sukcesu na europejskim rynku pracy” realizowany w ramach programu Erasmus+ w Zespole Szkół w Górze został uznany za Dobrą Praktykę w konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019.

Celem konkursu jest zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych, a „Dobra praktyka” w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”.

Zespół Szkół w Górze jest znany z realizacji licznych, innowacyjnych projektów unijnych. Dzięki ich realizacji, nasi nauczyciele i uczniowie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i nabycie nowych kwalifikacji zawodowych poprzez zapoznanie się ze strukturą, organizacją i zasadami funkcjonowania europejskich przedsiębiorstw. Ponadto, uczestnicy projektów mają szansę na poznanie odrębnych kultur, nowych ludzi pochodzących z różnych zakątków świata, przez co uczą się nie tylko tolerancji ale również radzenia sobie w nowym środowisku.

Bycie laureatem konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019, stanowi uznanie dla naszej pracy włożonej w implementację projektu, a sam projekt za przedsięwzięcie promujące innowacyjne rozwiązania i wprowadzające nową jakość edukacji zawodowej. Tym samym obliguje nas do dalszej pracy i oferowania edukacji zawodowej wzmacniającej nie tylko wiedzę teoretyczną uczestników projektu, ale także proaktywną postawę wobec ich własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.