W nietypowy sposób i w zmienionej pandemią COVID-19 rzeczywistości rozpoczął się nowy rok szkolny w Zespole Szkół. Podzieleni na trzy grupy, o różnych godzinach, uczniowie udali się na spotkania z koleżankami i kolegami oraz wychowawcami do wyznaczonych sal lekcyjnych. Dodatkowym zabezpieczeniem było uruchomienie dwóch kolejnych ciągów komunikacyjnych, które będą obowiązywały do odwołania.

Po powitaniu uczniów wychowawcy byli zobowiązani zapoznać wszystkich wychowanków z 20-punktową Procedurą funkcjonowania podczas pandemii COVID-19. Szczególną uwagę należy zwracać na noszenie maseczek oraz dezynfekcję rąk i dystans społeczny.

Pomimo utrudnień Pani Dyrektor Ewa Gano postanowiła przywitać się ze wszystkimi uczniami i udała się do poszczególnych klas, by osobiście uczulić na niebezpieczeństwa związane z pandemią oraz by życzyć wszystkim zdrowia i powodzenia w nowym roku szkolnym.

W roku szkolnym 2020/2021 naukę w Zespole Szkół rozpoczęło 670 uczniów w 30 oddziałach technikum i szkoły branżowej. W 19 oddziałach technikum uczą się informatycy, logistycy, ekonomiści, hotelarze, specjaliści od reklamy, budowlańcy i mechanicy. W szkole branżowej naukę zaczęli uczniowie w tradycyjnych zawodach tj. sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, fryzjer, piekarz, kucharz, monter sieci i innych.

Dyrekcja i administracja Szkoły dołożyły wielu starań, by stworzyć bezpieczne warunki nauki i pracy. Pozyskano między innymi 2 elektroniczne dozowniki płynu dezynfekcyjnego, 300 maseczek ochronnych, przyłbice, 300 litrów płynu dezynfekcyjnego. Zakupiono termometry, rękawiczki i dodatkowo płyn i dozowniki do dezynfekcji rąk.